Instalacja

Przygotowanie komputera do pracy z XBMC wymaga dwóch warstw oprogramowania:

  • System operacyjny (np. darmowe wersje Linux i odpłatne licencje Windows).
  • Wersja programu XMBC przygotowana dla odpowiedniego systemu operacyjnego (do pobrania tutaj).

Uwaga: występuje jeszcze specjalna wersja Life, która stanowi połączenie specjalnie przygotowanego systemu Linux i programu XBMC na jednym nośniku. Z uwagi na to, że jest to wersja specjalna, zakres obsługiwanego sprzętu jest ograniczony.

Instalacja XBMC w systemie Windows może okazać się łatwiejsza dla osób, które mają już doświadczenie pracy z tym systemem. Można się spodziewać, że nowe komponenty jak grafika czy karta dźwiękowa są obsługiwane przez najnowszą wersję tego systemu. Nie jest zalecane instalowanie starszych wersji systemu. Wadą pozostaje cena licencji systemu Windows - kilkaset złotych. W porównaniu do ceny sprzętu może to podrożeć koszty gotowego sytemu o nawet 40%.

Instalacja XBMC w systemie Linux pozornie wydaje się trudniejsza, jednak jest to tylko kwestią doświadczenia i świadomego wyboru komponentów, które są obsługiwane przez Linux. System przygotowany na Linux oferuje większą wydajność, np. nie wymaga tak dużej ilości pamięci RAM (stanowi to oszczędność kilkudziesięciu złotych). No i oczywiście Linux nie wymaga opłat licencyjnych.

Więcej informacji na temat instalacji OpenSuse i XBMC na http://xbmcpl.wordpress.com/2012/09/02/jak-zbudowac-htpc-czesc-2/


Copyright © www.xbmc.com.pl 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone. Your IP: 54.167.182.223 You are #4374 visitor.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej

Napisz do nas
* wymagane pola

Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości, wkrótce odpowiemy.

Zamknij to okienko