Instalacja

Przygotowanie komputera do pracy z Kodi (dawniej XBMC) wymaga dwóch warstw oprogramowania:

  • System operacyjny (np. darmowe wersje Linux i odpłatne licencje Windows).
  • Wersja programu Kodi przygotowana dla odpowiedniego systemu operacyjnego.

Uwaga: występuje jeszcze specjalna wersja Life, która stanowi połączenie specjalnie przygotowanego systemu Linux i programu Kodi na jednym nośniku. Z uwagi na to, że jest to wersja specjalna, zakres obsługiwanego sprzętu i możliwości są ograniczone.

Instalacja Kodi w systemie Windows może okazać się łatwiejsza dla osób, które mają już doświadczenie pracy z tym systemem. Można się spodziewać, że nowe komponenty jak grafika czy karta dźwiękowa są obsługiwane przez najnowszą wersję tego systemu. Nie jest zalecane instalowanie starszych wersji systemu. Wadą pozostaje cena licencji systemu Windows - kilkaset złotych. W porównaniu do ceny sprzętu może to podrożeć koszty gotowego sytemu o nawet 40%.

Instalacja Kodi w systemie Linux pozornie wydaje się trudniejsza, jednak jest to tylko kwestią doświadczenia i świadomego wyboru komponentów, które są obsługiwane przez Linux. System przygotowany na Linux oferuje większą wydajność, np. nie wymaga tak dużej ilości pamięci RAM. No i oczywiście Linux nie wymaga opłat licencyjnych. Stanowi to oszczędność kilkuset złotych.

Więcej informacji na temat instalacji OpenSuse i XBMC na http://xbmcpl.wordpress.com/2012/09/02/jak-zbudowac-htpc-czesc-2/


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej

Zastrzegamy sobie prawo wprowadzenia usprawnień i zmian względem przedstawionego opisu.

Informacje o towarach zamieszczone na stronach nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Copyright © www.xbmc.com.pl 2013-2015. Wszystkie prawa zastrzeżone. Twoje IP: 54.211.182.82 Jesteś #3086 osobą odwiedzającą tą stronę.

Napisz do nas
* wymagane pola

Dziękujemy!

Dziękujemy za wysłanie wiadomości, wkrótce odpowiemy.

Zamknij to okienko